trüki lehekülg


Reede, 13. august kell 10-16
SPA “Meri” (Pargi 16)

Muusikateraapia päev

Muusikateraapia päeva viivad läbi INGRID HAMMARLUND (Rootsi) ja DALI KASK (Eesti).


Muusikat on kasutatud ravivahendina ammustest aegadest alates. Usk muusika tervendavasse jõusse on olnud tihedalt seotud arusaamadega haigustest ja tervenemisest. Kui ravija, šamaan, preester valis oma pilli, meloodia või rütmi, oli selle aluseks kindel ettekujutus, millise haigusega on tegemist ning kuidas ja milliste vahenditega seda saab mõjutada.
Tervise ja haiguse tagamaad on ajaga selgemaks saanud ning rõhuasetus on suundumas haiguste ennetamisele ja tervise edendamisele. Tänapäeval käsitletakse tervist kui ressurssi toimetulekuks ja eneseteostuseks. Ehkki muusika on inimese jaoks suhteliselt harva eluliselt tähtis, on ta siiski meeldivaks kaaslaseks igapäevaelus ning vahend esteetilisteks ja transtsendentaalseteks kogemusteks, mis soodustavad heaolu ja toetavad tervist.


Muusika mõjutab inimest nii füüsiliselt, sotsiaalselt kui ka vaimselt, kinnitab muusikaterapeut Dali Kask. Otsene füüsiline mõju avaldub selles, et inimene mitte üksnes ei kuula muusikat, vaid tunnetab seda kogu kehaga.
Muusika on otsesem ja vahetum kui sõna ning seetõttu võimeline puudutama inimhinge sügavamaid tasandeid. Muusika mitte üksnes ei väljenda erilisi tundeid, vaid aitab kuulajal oma tundeid määratleda, neist aru saada ja leida sel viisil probleemidele lahendusi.
Muusikateraapia on väga paindlik ning arvestab kliendi isikupära ja soove. Dali Kask ütleb, et muusikaterapeudi ülesanne on aidata inimesel leida oma muusika, millest abi saada. Olgu selleks siis kas või vihmapiiskade krabin aknaklaasil.
Eha Laanepere artiklist “Leia oma muusika”



AJAKAVA:
10.00 – 11.30 Loeng “Muusikateraapia ja selle rakendusvõimalused tänapäeva maailmas”

12.00 – 13.30 Workshop I

14.30 – 16.00 Workshop II


Workshop põhineb muusika- ja kunstiteraapia võtetel. Selle käigus on võimalik saada kontakti oma sisemaailmaga, maandada stressi, tegeleda oma loovusega ja ammutada uut energiat. (Osalejate suure huvi korral on teine workshop identne esimesegaga. Kui osalejaid on vähem, on teine workshop esimese jätk.)

Workshopis osalejate arv on piiratud (15 inimest).
Workshopile registreerumine alates 9. augustist telefonil (+372) 56 697 312


Muusikateraapia päev oli suunatud eelkõige meedikutele ning muusikateraapiast või muudest alternatiivmeditsiini liikidest huvitatud inimestele
Üritus oli tasuta!



Ingrid Hammarlund on Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis vanemlektor ja muusikateraapia koolitusprogrammi juht. Tal on magistrikraad muusikateraapia alal ning ta on kirjutanud rohkel muusikateraapiat käsitlevaid artikleid. Ingrid Hammarlund koordineerib erinevate riikide muusikaterapeutide koostööd ning juhendab praegu vastavat koolitusprogrammi Bosnias.

Dali Kask on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi muusikapedagoogikat erialal. Aastatel 1991–2001 elas ta Stockholmis. Ta täiendas end Stockholmi Ülikoolis psühholoogia ja Uppsala Ülikoolis muusikapsühholoogia alal ning õppis aastatel 1994–1997 Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis muusikateraapiat.
Õpingute ajal töötas ta muusikaterapeudina ajutraumadega täiskasvanute rehabilitatsioonikeskuses, hiljem aga tegeles muusikaterapeudina puuetega laste ja noortega Stockholmi Linna Kultuurikoolis, oli Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledžis projektijuht ja õppejõud ning tegutses lektori ja tõlgina mitmetes Rootsi ja Eesti organisatsioonide vahelistes koostööprojektides. Ta on olnud külalisõppejõuks Tallinna Pedagoogika Ülikoolis ja Umeå Ülikooli tegevusteraapia koolitusprogrammis Tallinna Meditsiinikoolis. Alates 2003 aastast annab Dali loovust arendavaid tunde laste mängukoolis ”Musamari” ja on partner OÜ-s Muusikamaa ning 2004. aastast on ta Eesti Muusikaakadeemias lektor.
2003. aasta sügisel alustas ta kunstiteraapia õpinguid erakoolis Raamist Väljas.



Projekti teostavad:
MTÜ Kuresaare KammerFest, OÜ Muusikamaa ja Kuressaare Sanatoorium


Muusikaraviruum Kuressaare sanatooriumis