trüki lehekülg


Festival 2003


2003. aasta fotod ja artiklid


Kolmapäev, 6. august kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus

Avakontsert

Andres Paas (klaver)       Leho Ugandi (viiul)       Heili Eespere (vioola)       Marius Järvi (tshello)       Mati Lukk (kontrabass)

Franz Schubert - Klaverikvintett A-duur, D 667 ("Forell")
Johannes Brahms - Klaveritrio nr 1 H-duur, op 8

Traditsiooniliselt algasid Kuressaare Kammermuusika Päevad kontserdiga, kus astus üles festivali kunstiline juht Andres Paas. Kui viimaste aastate tõmbenumbrid on olnud Eesti-Ungari ühisansambel HonEst Quintette ja Baltimaade muusikuid ühendav New Baltic Trio, siis seekord olid tema partneriteks tunnustatud eesti muusikud. Kõlasid Schuberti särav "Forelli-kvintett" ning Brahmsi romantiliselt kirglik klaveritrio.
Kontserdi alguses andis "Estonia" klaverivabriku esindaja hr. Venno Laul Kuressaare linnale üle uue kontsertklaveri "Estonia". pidulikul sündmusel viibis ka Kuressaare linnapea hr. Jaanus Tamkivi.
Neljapäev, 7. august kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus

Trio "Elegiaque" (Poola-Shveits)
Justyna Danczowska (klaver)
Lech Antonio Uszynski (viiul)
Sebastian Uszynski (tshello)

Kavas:
Ludwig van Beethoven - Klaveritrio B-duur op 97 (Ertshertsog)
Frank Martin - Trio populaarsetele iiri teemadele
Heinz Holliger - Duo viiulile ja tshellole
Witold Lutoslawski - Recitativo e arioso viiulile ja klaverile
Dmitri Shostakovitsh - Klaveritrio nr 2 e-moll op 67

Klaveritriosse "Elegiaque" kuuluvad kolm noort poola päritolu muusikut, keda ühendab kirg kammermuusika vastu. Kaks aastat kestnud koostööd on krooninud edu nii kontserdireisidel kui konkurssidel. Shveitsi helilooja Heinz Holligeri duo viiulile ja tshellole kõlas Eestis esmaettekandes.
Neljapäev, 7. august kell 22
SPA "Rüütli" Ritteri saal

Eksootilised promenaadid
Villu Veski (saksofon)
Tiit Kalluste (akordion)

Saksofonist Villu Veski ja akordionist Tiit Kalluste on tuntud projektide "Põhjala saarte hääled" ja "Tango Nuevo" loojatena. Eksklusiivsel öökontserdil Kuressaare uues, kauni vaatega kontserdipaigas SPA "Rüütli" Ritteri saalis esitati etno-, maailmamuusika ja tangosugemetega teoseid, sekka ka improvisatsiooni ja jazzmuusikat.
Reede, 8. august kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus

Fantaasiad
Vestard Shimkus (klaver, Läti-USA)

Kavas:
J. S. Bach Busoni - Chaconne d-moll
F. Chopin - Skertso nr. 4 E-duur, op. 54 ja Polonees-fantaasia As-duur, op. 61
S. Rahmaninov - Sonaat nr. 2 b-moll op 36
P. Vasks - Spring music quasi una sonata (esiettekanne Eestis)
V. Shimkus - The Gothic Fugue (esiettekanne Eestis)
D. Shostakovitsh - Sonaat klaverile nr. 1 op. 12

18-aastane läti pianist Vestard Shimkus on võitnud mitmeid kaalukaid rahvusvahelisi konkursse. Eesti publiku tähelepanu pälvis ta turneel 2003. aasta veebruaris koos Läti Rahvusorkestriga.
Kontserdil kõlas ka kaks Eesti esiettekannet - Läti helilooja Peteris Vasksi ja pianisti enda teos. Kuressaare Kammermuusika Päevi austas oma kontserdikülastusega ka Peteris Vasks.
Reede, 8. august kell 22
Kuressaare linnus

Lossimuusika: Trio Mediaeval (Norra)
Anna Maria Friman (sopran)
Linn Andrea Fuglseth (sopran)
Torunn Ostrem Ossum (sopran)

Norra vokaalansambli Trio Mediaeval'i repertuaari kuuluvad keskaegne inglise, prantsuse ja norra vokaalmuusika ning vastukaaluks sellele ka kaasaegsete heliloojate looming. Pärast edukaid kontserditurneesid Euroopas ja Põhja-Ameerikas tutvustasid nad ka Kuressaares oma menukat debüütalbumit "Words of the Angel" (ECM, 2001). Plaat jõudis kiiresti Billboard’i edetabeli enimmüüdud plaatide nimekirja ning on pälvinud maksimumpunktid paljude muusikaajakirjade kriitikutelt (Gramophone, BBC Music Magazine, Stereophile jt.).
"Neil kolmel naisel on hämmastavalt kaunid hääled, mis hoolimata ainuomastest tämbritest sulanduvad ühtseks tervikuks... Trio Mediaeval´i laulus on tunded, sügavus ja hing." (Stereophile, aprill 2002)
Laupäev, 9. august kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus

FINALE: Lysell Kvartett (Rootsi)
Bernt Lysell (viiul)
Per Sandklef (viiul)
Thomas Sundkvist (vioola)
Mikael Sjögren (tshello)

Kavas:
Bo Nilsson - Attraktionen
Ludvig van Beethoven - Keelpillikvartett op. 18 nr. 1 F-duur
Wilhelm Stenhammar - Keelpillikvartett nr. 6 d-moll op 35

Juba kolmandat aastat kuulus Kuressaare Kammermuusika Päevade lõpetamise au ühele klassikalisemale kammerkoosseisule - keelpillikvartetile. Möödunud aastate menukate esinejate Bartóki Kvarteti (Ungari) ja Quatuor Parisii’ (Prantsusmaa) kõrvale lisandus 2003. aastal Lysell Kvartett Rootsist. 17 aastat koos mänginud kvarteti liikmed on ka Kuningliku Stockholmi Filharmoonia Sümfooniaorkestri ja Rootsi Raadio Sümfooniaorkestri juhtivad muusikud.
Rootsi kaasaegse helilooja Bo Nilssoni (snd. 1937) teos Attraktionen keelpillikvartetile kõlas Eestis esmakordselt.Eriüritused festivalil

Kostümeeritud lastekontsert

Reede, 8. august kell 14
SPA "Rüütli" Ritteri saal
Eesti heliloojate lastemuusikat esitasid:
Bariton Villu Valdmaa (Karu)
Tenor Alar Haak (Tiiger)
Pianist Siim Selis (Jänes)

Karu, Tiiger ja Jänes kutsusid lapsi ja lapsevanemaid rändama eestimeelsete ja eestikeelsete lastelauludega. Interaktiivsel kontserdil sai koos laulda ja hüpata ning loomulikult palju naerda! Magusad auhinnad oli välja pannud kommivabrik "Kalev".Laupäev, 9. august kell 10-17
SPA "Rüütli"

Muusikateraapia päev

2003. aastal ühendati esmakordselt festivaliga muusikateraapia-alased loengud ja workshopid, mille eesmärgiks oli muusika mõjuvõimu teadvustamine ning teraapia ühendamine nii teoorias kui praktikas elava muusika kuulamisega.