trüki lehekülg


Festival 2006Teisipäev, 8. august 2006 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
AVAGALA
"Mozart 250"

Tartu Keelpillikvartett:
Kristel Eeroja-Põldoja (viiul), Kadri Sepalaan (viiul), Kadri Rehema (vioola), Reet Mets (tshello)
Toomas Vavilov (klarnet), Nils Rõõmussaar (oboe), Vigo Uusmäe (metsasarv), Peeter Sarapuu (fagott), Nata-Ly Sakkos (klaver)
Heli Veskus (sopran), Jaanika Rand-Sirp (klaver)

Kavas:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Keelpllikvartett D-duur, KV 155
Klarnetikvintett A-duur, KV 581
Laulud
Kvintett Es-duur, KV 452

XII Kuressaare Kammermuusika Päevade avakontserdiga tehakse kummardus ühele muusikaloo suurimale geeniusele - Wolfgang Amadeus Mozartile (1756-1791). 2006. aasta on seoses helilooja 250. sünniaastapäevaga kogu maailmas kuulutatud Mozarti-aastaks ning igati ajakohane on alustada festivali tema kaunite kammerteostega. Mozart on loonud muusikat peaaegu kõigis zhanrides, erandiks ei ole ka kammermuusika. Avakontserdi teosed ei ole Eesti kontserdilavadel kõlanud just sageli, pakkudes kindlasti põnevust nii veendunud mozartiaanidele kui ka geniaalse helilooja loominguga esmatutvuse tegijaile. Interpreetideks on Eesti parimad muusikud, kelle repertuaaris on Mozarti teostel eriline koht.


Kolmapäev, 9. august 2006 kell 22
SPA "Rüütli" Ritteri saal (Pargi 12)
VISIOONID
Saksofonikvartett n(ex)t (Läti)
Ilze Paegle (sopransaksofon)
Inga Meijere (alt- ja baritonsaksofon)
Arnita Akmentina (tenorsaksofon)
Kristine Avota (bariton- ja altsaksofon)

Kavas:
Dubra, Meijere, Francaix, d’Rivera, Rota, Florenzo, Gershwin, Zarinsh, Wonder, Presley, Garland jt.

Neli saksofonimängu kiindunud naist kujutavad oma ansambli nime graafiliselt enamasti kahemõttelise sümbolina "n(ex)t". Selles peituvad "ex" ja "next" sümboliseerivad eelkõige grupi repertuaarivalikut, milles põimuvad ühte minevik ning tulevik. Minevikuheliloojatest eelistavad nad n-ö ajatuid klassikuid, näiteks Bach, Mozart, Vivaldi. Nüüdis- ehk siis nn. tulevikumuusikat esindavad nende repertuaaris nii akadeemilisema saksofonimuusika tähtteosed 20. sajandist kui ka tuntud ning armastatud dzhässistandardid. Grupi mitmekülgsust näitab seegi, et ühtviisi menukalt on esinetud nii Valmiera vanamuusikafestivalil kui ka Riia dzhässifestivalil "Rîgas ritmi". "N(ex)ti" esinemistele lisab särtsu üllatusterohke lava-show, mis annab kvartetile ainulaadse ja kordumatu näo.

Kontsert toimub koostöös Läti Suursaatkonna ja Riia Linnavalitsusega


Neljapäev, 10. august 2006 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
FANTAASIAD
Irina Zahharenkova klaveriõhtu
Irina Zahharenkova (klaver, Eesti)

Kavas:
Scarlatti Sonaat C-duur ja g-moll (K 49 ja K 43)
Villa-Lobos pala tsüklist "A Prole do Bebe" nr. 2
Beethoven Sonaat op. 2 nr.2 A-duur
Mozart Sonaat D-duur (KV 576)
Prokofjev Sonaat nr. 8 op. 84 B-duur

Irina Zahharenkova on Eesti tänase noorte pianistide põlvkonna üks väljapaistvamaid ja huvitavamaid esindajaid. Nii klaveri- kui ka klavessiinimänguga rahvusvahelist tunnustust kogunud Zahharenkova kontol on mitmed preemiad rahvusvahelistelt konkurssidelt. Äsja võitis ta Leipzigis 15. rahvusvahelise J. S. Bachi konkursi, pälvides samas ka publikupreemia, juunis sai esikoha Itaalias Casagrande-nimelisel konkursil. Kaalukamatest võib nimetada veel teist kohta pianistide konkursil Epinalis Prantsusmaal, kolmandat kohta festivalil "Praha kevad" ning võite G. Enescu nimelisel pianistide konkursil ning väga elitaarsel festivalil "Premio Jaén de Piano". Irina Zahharenkovat on sageli kirjeldatud kui väga tundlikku, detailitäpset ja delikaatset, kuid samas emotsionaalset pianisti ning tema esinemisi on alati saatnud väga positiivne vastuakaja. "Zahharenkova on muusik, kelle trumpideks on relvituks tegev isetus ja kõikeunustav andumus esitatavale." (Ia Remmel, Postimees 05.05.2004)


Neljapäev, 10. august 2006 kell 22
Kuressaare linnus (Lossihoov 1)
LOSSIMUUSIKA
Vokaalkvartett QUATTRO STAGIONI (Norra)
Carl Hogset (kontratenor)
Scott B. Campbell (tenor)
Arild Ronsen (tenor)
Daniel Oskar Danielsson (bass)

Kavas: Perotinus, Morales, Palestrina, Byrd, Tallis, Lasso, Caimo, Kruse, Grieg, Kjerulf, Olsen, Jensen, Nystedt jt.

Kvartett "Quattro Stagioni" tuli kokku 1987. aastal ning on oma esinemistega saavutanud suure tuntuse, olles oodatud külaline maailma kontserdilavadel. Esinetud on lisaks paljudele Euroopa riikidele USA-s ning Lähis-Idas. Ka Eestis ei ole ansambel esmakordselt, vaimustades meie publikut juba 2002. aasta Pärnu Koorifestivali peakülalisena. Kvarteti nimi, mis eesti keelde tõlgituna on "Neli aastaaega", kirjeldab hästi ansambli repertuaarivalikut, kust võib leida eri ajastutest ja geograafilistest paikadest pärinevat muusikat. Ansambli koosseis erineb tavapärasest meeskvartetist - kõrgeima meeshäälena on võimalik kuulda meisterlikku kontratenorit Carl Hogseti. Vokaalansamblil on ilmunud kolm CD-d, neist viimane 2004. aastal.
Kuressaares esitab "Quattro Stagioni" kireva kava, kus kõlavad kõrvuti kesk- ja renessansiaja teosed ning Norra 19. ja 20. sajandi vokaalmuusika.

Kontsert toimub koostöös kontserdisarjaga "Eesti mõisad 2006", Läti Kontserdi, Norra Suursaatkonna, Norra Välisministeeriumi ja Norra Muusika Infokeskusega


Reede, 11. august 2006 kell 22
SPA "Rüütli" Ritteri saal (Pargi 12)
EKSOOTILISED PROMENAADID
"CASTAÑUELAS CONTEMPORANEAS": Hispaania rütmid ja flamenko
Bélen Cabanes (kontsertkastanjetid ja tants, Hispaania)
Andreas Maria Germek (kitarr, Austria)

Põhjamaisesse sumedasse augustiöösse toovad eksootikat ja tuld Hispaania-Austria ühendatud jõud ning kaasahaaravad flamenkorütmid.
Barcelona lähistelt pärit Bélen Cabanes on teinud koostööd paljude nimekate koreograafidega ja esinenud koos mitmete tantsugruppidega, osaledes näiteks trupi "Compania de Baile Espanol Rafael Aguilar" menukal maailmaturneel. Eriti huvitab teda traditsioonilise flamenko ja moderntantsu sünteesimine. Lisaks on Bélen Cabanes virtuoosne kastanjetimängija - kastanjette soolopillina Eestis just sageli ei kuule. Duo kitarrist Andreas Maria Germek on sündinud Austrias, kuid viimased 14 aastat on ta veetnud peamiselt Hispaanias, süvenedes sealse kitarrimängukultuuri saladustesse. Muusikute koostöö on kestnud juba kümme aastat, selle aja vältel on vaimustatud paljusid muusika- ja tantsusõpru.

Kontsert toimub koostöös Hispaania Suursaatkonna, Austria Suursaatkonna ja Hispaania Välisministeeriumiga


Laupäev, 12. august 2006 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
FINALE
Trio Finlandia (Soome)
Marita Viitasalo (klaver)
Eeva Koskinen (viiul)
Riitta Pesola (tshello)

Kavas:
Beethoven Klaveritrio c-moll, op. 1 nr. 3
Rahmaninov "Trio Elegiaque" g-moll
Ravel Klaveritrio a-moll

"Trio Finlandia" on tegutsenud juba 20 aastat, olles saanud Soome kammermuusika tõeliseks lipulaevaks kogu Euroopas. Kriitikud on eriti rõhutanud ansambli väga kõrget kõlakvaliteeti, emotsionaalset esitust ning äärmiselt head koosmänguoskust. Ansambli liikmed on kõik silmapaistvad ning hinnatud solistid, kuid triona on neid kirjeldatud pigem kui "kolme instrumenti ühe hingega". "Trio Finlandia" põhirepertuaar on klassikaline Euroopa muusikapärandi kullafondi kuuluv kammermuusika, kuid olulisel kohal on ka soome heliloojate looming. Esinetud on sellistes kuulsates kontserdipaikades nagu Kennedy Center Washingtonis ja Merkin Hall New Yorgis, iga-aastased külalised ollakse ka mainekatel kammermuusikafestivalidel Bergenis, Helsingis, Turus jm. Kuressaare Kammermuusika Päevade lõppkontserdil viib "Trio Finlandia" meid rännakule 18. sajandi lõpust 20. sajandi alguseni.

Kontsert toimub koostöös Soome Suursaatkonnaga