trüki lehekülg


XIX Kuressaare Kammermuusika Päevad
30. juuli - 3. august 2013 a.

Vaata Kuressaare Kammermuusika Päevade tegemisi ka Facebookis!


Teisipäev, 30. juuli 2013 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
AVAKONTSERT


Andres Paas (klaver)
Aleksander Trostjanski (viiul, Venemaa)
Sergei Poltavski (vioola, Venemaa)
Rustam Komatshkov (tshello, Venemaa)

Kavas:
Gabriel Fauré - Klaverikvartett nr. 1 op. 15 c-moll
Johannes Brahms - Klaverikvartett nr. 3 op. 60 c-moll

Kuressaare Kammermuusika Päevade looja ja väsimatu eestvedaja, rahvusvaheliselt hinnatud pianist Andres Paas jätkab ka sel aastal väljakujunenud traditsiooni ja annab avalöögi oma festivalile. Äsja Venemaa-turneelt naasnud muusik pälvis sealsetelt muusikakriitikutelt ja -publikult tunnustust nii sümfooniaorkestrisolisti kui ka kammermuusikuna.
Festivali avakontserdil astub ta üles koos väljapaistvate Venemaa muusikutega. Neist tipptshellist, paljude konkursside võitja Rustam Komatshkov on Kuressaare publikule juba hästi tuntud. Esmakordselt astuvad festivalipubliku ette mainekate rahvusvaheliste konkursside laureaadid, viiuldaja Aleksander Trostjanski, kes on kuulsa Tshaikovski konkursi laureaat (1998), ning vioolamängija Sergei Poltavski.
Avakontserdi kava on prantsusepäraselt hõrk ning brahmsilikult jõuline ja kirglik. Ettekandele tulevad Gabriel Fauré esimene ja Johannes Brahmsi kolmas klaverikvartett.



Kolmapäev, 31. juuli 2013 kell 19
Kuressaare Laurentiuse kirik (Tallinna 13)
VISIOONID


Klaaspärlimäng Sinfonietta
Solist: Yuya Shimazaki (viiul) Jaapan
Dirigent: Naoki Sugiyama Jaapan

Kavas:
Ludwig van Beethoven - Kontsertaaria "Ah! Perfido!" op 65
Max Bruch - Viiulikontsert g-moll nr. 1 op 26
Felix Mendelssohn - Sümfoonia nr.3 op 56 a-moll

Esmakordselt Kuressaare Kammermuusika Päevade ajaloos esineb festivalil orkester – Klaaspärlimäng Sinfonietta. Hoolimata lühikesest tegutsemisajast on see Eesti orkester oma emotsionaalse mängulaadiga liigutanud kuulajate südameid nii Eestis kui ka paljudes välisriikides. Kontserdireisid on orkestri viinud Venemaale, Soome, Ðveitsi, Austriasse, Itaaliasse ja Lõuna-Ameerika linnadesse. Klaaspärlimäng Sinfonietta on mänginud ka sellistes mainekates kontserdisaalides nagu Kaunite Kunstide Palee Henry Le Boeufi saal Brüsselis, Concertgebouw Suur saal Amsterdamis jm. Kuressaare kontserdil on orkestri ees tunnustatud Jaapani muusikud, dirigent Naoki Sugiyama koos oma meistrikursuse parimate lõpetajatega ning viiulisolist Yuya Shimazaki.
Kavas on Ludwig van Beethoveni kontsertaaria "Ah! Perfido!", Felix Mendelssohni Sümfoonia nr.3 op 56 ning Max Bruchi esimene viiulikontsert.



Neljapäev, 1. august 2013 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
FANTAASIAD
Duo Mari Poll (viiul) ja Mihkel Poll (klaver)








Mari Poll ja Mihkel Poll

Kavas:
Francis Poulenc - Sonaat viiulile ja klaverile
Erich Wolfgang Korngold - Neli pala süidist "Much Ado About Nothing" viiulile ja klaverile
Johannes Brahms - Sonaat viiulile ja klaverile nr. 3 op. 108 d-moll

Rahvusvahelise haardega muusikud, õde ja vend Mari ja Mihkel Poll on mõlemad aktiivselt tegevad nii solisti kui kammermuusikuna. Resideerumine eri riikides ei võimalda neil tihti koos esineda, kuid Kuressaares astuvad nad publiku ette just duona.
Mari Poll on väga isikupärane noor viiuldaja, kelle pagasis hulgaliselt rahvusvaheliste konkursside laureaaditiitleid, sh CSMUNICAJA solistide konkursilt (Hispaania, 2011), Vibrarte rahvusvahelisel viiuldajate konkursilt (Pariis, 2011), rahvusvahelisel muusikaüliõpilaste konkursilt "Derek Butler London Prize" (2011) jpt. Ka Mihkel Poll on paljude konkursside laureaat, sh Rina Sala Gallo nimeline pianistide konkurss Monzas (Itaalia, 2004), I Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss (2006), XX Ferroli rahvusvaheline pianistide konkurss (Hispaania, 2006) jpt.
Duo kavas on Francis Poulenci nooruslikult särtsakas viiulisonaat, Johannes Brahmsi sügavtundeline III viiulisonaat ning Erich Wolfgang Korngoldi süit muusikast Shakespeare’i näidendile "Palju kära eimillestki".



Neljapäev, 1. august 2013 kell 22
Kuressaare linnus (Lossihoov 1)
LOSSIMUUSIKA
"Cheat, Play, Love" / "Peta, mängi, armasta"

Vokaalkvintett Wishful Singing Holland








Anne-Christine Wemekamp
Maria Goetze
Marjolein Verburg
Annemiek van der Ven
Marjolein Stots

Kavas: Morley. Vilbye. Ravenscroft. Flecha. Scarlatti. Bremer. Patterson. Vinter. Ehala jne.

Nende võimsast lummusest pole võimalik end lahti kiskuda, niisamuti nagu nende kõlastki.(...) Nende suurepärane laulmisoskus, meelelahutuslik pool ja kogu nende sarm teeb kvintetist Wishful Singing ühe erakordse koosluse – sellisel tasemel a cappella naiskvintette võib vähemalt Euroopas ühe käe sõrmedel üles lugeda. (Hamburger Abendblatt, 22. märts 2012)

"Vokaalkvintetil Wishful Singing on uskumatult harvaesinev võime liigutada inimesi oma imeilusa ja puhta häälega pisarateni ning juba järgmisel hetkel naerutada neid nõrkemiseni" (Stephen Connolly, King’s Singers)

Hollandi tuntuim vokaalkvintett Wishful Singing on kõrge rahvusvahelise reitinguga. Tiheda kontserdigraafikuga vokaalansambel põikab oma Jaapani ja Hispaania turneede vahel vaid üheks kontserdiks ka Eestisse – ja seda just Kuressaare Kammermuusika Päevade kontserdiks. Kvintetti on pärjatud auhindadega mitmetel kohalikel ja rahvusvahelistel vokaalansamblite konkurssidel, sh esikoht Hollandi vokaalansamblite festivalil (2009) ja Tolosa Koorikonkursil (Hispaania, 2009), publikupreemia rahvusvaheliselt A Cappella Festivalilt (Saksamaa, 2010) jt. 2010. aastal andis Hollandi Plaadikompanii välja ansambli debüütalbumi "New Blue".
Festivalil esitatav kava "Cheat, play, love" on põnev ja laiahaardeline, mis haarab endasse erinevate ajastute heliloojate kauneid armastuslaule renessansiajast kuni tänapäevani.

Koostöös Hollandi Suursaatkonnaga



Reede, 2. august 2013 kell 21
SPA Rüütli Ritteri saal (Pargi 12)
EKSOOTILISED PROMENAADID
Tangoetendus "A Puro Tango" Argentina-Hispaania


Patricia Nora (vokaal)
Gonzalo & Carolina (tantsijad)
Orlando di Bello (bandoonium)
Oscar Guida (bass)
Hernan Hock (kitarr)
Pablo Allende (kitarr)

Kavas: Pugliese. Ponzio. Darienzo. Gardel. Firpo. Plaza. Maderos. Scarpino. Bardi. Filiberto etc.

"Eksootiliste promenaadide" sarjas jätkab festival salapärase ja kirgedest tulvil tangokunsti tutvustamist. Seekord annab tangoetenduse maailma tangolavadel oodatud ja kõrgelt hinnatud Argentina-Hispaania tangogrupp Conjunto Tipico Fernando Moreno koos sensuaalse tantsupaari Gonzalo ja Carolinaga ning särava Buenos Airesest pärit lauljanna Patricia Noraga. Tangoõhtu instrumentaalansamblisse kuulub lisaks kitarritriole koosseisus Pablo Allende, Hernan Hock, Oscar Guida ka bandooniumimängija Orlando Dibello. Seda Argentina päritolu, kuid praegu Hispaanias resideeruvat koosseissu on sageli kutsutud esinema Euroopa parimatele tangofestivalidele ja milongadele.
Tangoetendusel viiakse publik omalaadsele retkele läbi 1930. aastate Buenos Airese belle epoque’i ja Pariisi Tango Cabaret’ kuni tänapäevani välja. Tegu on unikaalse ülevaatega tangomuusika ajaloost, kus tutvustatakse tango arengut koos seda kujundanud mõjutustega.



Laupäev, 3. august 2013 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
FINALE
Keelpillikvartett Meta4 Soome








Antti Tikkanen (viiul)
Minna Pensola (viiul)
Atte Kilpeläinen (vioola)
Tomas Djupsjöbacka (tshello)

Kavas:
Felix Mendelssohn - Keelpillikvartett nr. 1 op. 12
Jüri Reinvere - "Keskhaigla" tsüklist "Neli Kvartetti"
Jean Sibelius - Keelpillikvartett "Voces Intimae" op. 56

Keelpillikvartett Meta4 on Soome üks rahvusvaheliselt edukamaid kammeransambleid. 2001. aastal loodud kvartett saavutas kiiresti rahvusvahelise tuntuse ja tunnustuse, millele aitasid kaasa võidud kaalukatel rahvusvahelistel konkurssidel, sh esimene preemia mainekal Shostakovitshi-nimelisel kvartettide konkursil (Moskva, 2004), esimene preemia rahvusvahelisel Haydni-nimelisel kammermuusika konkursil (Viin, 2007) jm. BBC valis kvarteti aastail 2008–2010 Uue Generatsiooni Artistide hulka, mis on väga suur tunnustus ühele välisriigi muusikakollektiivile. 2008. aastal omistas Soome kultuuriminister kvartetile igal aastal väljaantava ihaldatud kultuuriauhinna "Finland Prize". Meta4 on sage külaline maailma võtmetähtsusega muusikapealinnade kontserdilavadel ja festivalidel, sh Wigmore Hall Londonis, Cité de la Musique Pariisis, Auditorio Nacional Madridis, Furthermore Shanghais jt. Kvartetile on plaadistuste eest omistatud mainekas Echo Klassik Award (2010), Soome Rahvusringhäälingu YLE aasta parima salvestuse auhind (2012) ning Emma preemia (Grammy Soome analoog) aasta parima klassikalise muusika albumi kategoorias.
Kuressaare kontserdi kavas on Felix Mendelssohni romantilise helikeelega I keelpillikvartett, Jean Sibeliuse keelpillikvartett "Voces Intimae" ning Jüri Reinvere kaks aastat tagasi valminud "Keskhaigla" kvartetile ja CD-mängijale.