trüki lehekülg


XXI Kuressaare Kammermuusika Päevad
28. juuli - 1. august 2015 a.

Vaata Kuressaare Kammermuusika Päevade tegemisi ka Facebookis ja liitu meiega!


Teisipäev, 28. juuli 2015 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
AVAKONTSERT


Andres Paas (klaver) & The New Russian Quartet: Julia Igonina (viiul), Elena Kharitonova (viiul), Mikhail Rudoy (vioola), Alexey Steblev (tshello) Venemaa

Kavas:
Wolfgang Amadeus Mozart - Keelpillikvartett nr. 15 d-moll K421
Jaan Rääts - Klaverikvintett nr. 3 op 38
Cesar Franck - Klaverikvintett f-moll

Kuressaare Kammermuusika Päevade väsimatu eestvedaja, maineka Hendrik Krummi nimelise kultuuripreemia värske laureaat, pianist Andres Paas on võlunud publikut erinevates ansamblikoosseisudes juba üheksateistkümnel festivalil. "Festivali eripära ja võlu ongi just selles, et siin musitseerib alati ka pianistist kunstiline juht ise. Paasi osalusega kontserdid on tihti festivali ühed tugevamad ja huvitavamad" (Ia Remmel, Sirp, 14.8.2014).
Seekordsel avakontserdil on tema lavapartneriks The New Russian Quartet, kes teeb oma Eesti debüüdi. 2008. aastast tegutsev keelpillikvartett on oodatud külaline paljudes Euroopa ja Aasia mainekatel muusikafestivalidel ja kontserdilavadel. Ansambel on teinud koostööd selliste muusikamaailma kuulsustega nagu viiuldaja Shlomo Mintz, sopran Jessye Norman, pianistid Boriss Berezovski, Nikolai Petrov, vioolavirtuoos Juri Bashmet jt.
Avakontserdil kõlavad Francki ja Räätsa klaverikvintetid ning Mozarti keelpillikvartett nr. 15 d-moll.


Kolmapäev, 29. juuli 2015 kell 19
Kuressaare linnus (Lossihoov 1)
VISIOONID


Mandoliinikvartett Classica Pizzicata: Marcello Gentile, Fabio Gallucci, Francesco Fusco, Antonello Paliotti Itaalia

Kavas:
Barbella, di Lasso, Cocchi, Vinci, Pergolesi, Gervasio, Greco, Caresana.

Esmakordselt festivali ajaloos on programmis esindatud kontsertinstrumendina ka mandoliin – publiku ette astub ainulaadne mandoliinikvartett Classica Pizzicata Itaalia lõunaregioonist Napolist. Kvartett koosneb kolmest mandoliinist ja kitarrist. Kontserdiga "Napoli Antica" viiakse kuulaja rännakule vanasse Napolisse. Kõik kvarteti liikmed on suurte kogemustega hinnatud muusikud ja õppejõud, kes on mänginud paljudes erinevates ansamblites ja orkestrites. Artistide lai esinemisgeograafia kulgeb läbi Euroopa, Iisraeli ja Jaapani Ameerika Ühendriikideni välja.


Neljapäev, 30. juuli 2015 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
FANTAASIAD
Saksofonikvartett SaxEst
Ivo Lille (sopransaksofon)
Rene Laur (altsaksofon)
Lauri Sepp (tenorsaksofon)
Sulev Sommer (baritonsaksofon)

Kavas:
Georg Friedrich Händel - "Arrivee de la reine de Saba"("Sheeba kuninganna saabumine" oratooriumist "Salomon"), seadnud J.Y.Fourmeau
Claude Pascal - Suite Chorégraphique
Gabriel Jackson - LM7 Aquarius
Arvo Pärt - Summa
Thierry Escaich - Tango Virtuoso
Giovanni Bolzoni - Minuetto (seadnud M.Mule)
Jean Francaix - Petit quatuor pour saxophones
Pedro Iturralde - Pequena Czarda

1999. aastal asutatud saksofonikvartett SaxEst on üks vanemaid Eestis järjepidevalt tegutsevaid kammeransambleid. Kuueteistkümne tegevusaasta jooksul on antud arvukalt kontserte üle kogu Eesti, samuti Euroopas ja Ameerika Ühendriikides, salvestatud on kaks heliplaati ja tehtud koostööd paljude nimekate Eesti solistide ja ansamblitega. SaxEsti repertuaar on mitmekesine, sisaldades baroki- ja klassitsismiajastu transkriptsioone, originaalteoseid erinevatelt maailma heliloojatelt, eesti ja maailma nüüdismuusikat, dzhäss- ja soulmuusikat. Kuressaare Kammermuusika Päevadel debüteeris SaxEst 2008. aastal. Sel suvel on kvartett Kuressaares esindatud uue kava ja osaliselt uuenenud koosseisuga.


Neljapäev, 30. juuli 2015 kell 22
Kuressaare linnus (Lossihoov 1)
LOSSIMUUSIKA
Vokaalkvintett Apollo5 Inglismaa
Charlotte Brosnan (sopran)
Clare Stewart (sopran)
Alex Haigh (tenor)
Ciarán Kelly (tenor)
Greg Link (bass)

Kavas: Monteverdi, Brahms, Vaughan Williams, Poulenc, Spirituaalid jm.

"Uimastavalt ilus kõla" (BBC Raadio 2).

"Te olete nulli secundus, ei kellegagi võrreldav" (Brian Blessed).

Maailmas kiiret tuntust ja tunnustust koguv Briti vokaalansambel Apollo5 ühendab endas viit väljapaistvat ja karismaatilist vokalisti. Tiheda kontserdigraafikuga ansambel on oodatud külaline paljudes Euroopa ja Ameerika mainekates kontserdisaalides ning muusikafestivalidel. Apollo5 viib Euroopa Noorte Liidrite programmi raames läbi ka meistriklasse ja erinevaid kontserdisarju ning panustab aktiivselt erivajadustega lapsi ja täiskasvanuid ühendava Surrey Arts’i tegevusse. Alates 2014. aastast on ansambli muusikaseadete väljaandjaks maailma üks juhtivaid muusikakirjastusi Edition Peters.
Kvintett viib kuulajad avastusterohkele muusikalisele teekonnale, mitmekülgses ja köitvas kavas kõlavad nii vaimulik koorimuusika, spirituaalid, dzhässiklassika kui ka popmuusika töötlused.


Reede, 31. juuli 2015 kell 22
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
EKSOOTILISED PROMENAADID
Flamenkoetendus "Passion of Andalucia. Vol 2" Hispaania


Flamenco Jerez:
Mercedes Pantoja & Fernando Jiménez (tantsijad)
Ana de los Reyes (vokaal)
José Carlos Garcia (kitarr)

Taas on Kuressaares eelmise aasta festivalil väga menuka etenduse andnud Hispaania trupp, maailma flamenkolavade täht Flamenco Jerez – seekord uute säravate artistide ja lugudega. Lõunamaiselt tulises etenduses "Passion of Andalucia. Vol 2" jätkatakse Andaluusia värvika ja põneva flamenkokunsti tutvustamist. Omavahel põimuvad kitarrimuusika, inimhääl ja tants, mis annavad edasi Andaluusia elu, igatsust ja nostalgiat. Vaatemäng tuleb salapärane, kirglik ja võrgutav – rütmiliste improvisatsiooniliste valingute ja virtuoosse flamenkotehnikaga lüüakse lava särama!

Koostöös Hispaania Suursaatkonnaga


Laupäev, 1. august 2015 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
FINALE
Klaaspärlimäng Sinfonietta
Solist ja kontsertmeister: Maano Männi (viiul)

Kavas:
Anton Arenski- Variatsioonid Tshaikovski teemale op 35a
Edward Grieg - Kaks eleegilist meloodiat op 34
Pjotr Tshaikovski – Serenaad Keelpillidele op 48

Lõppkontserdil on publiku ees Klaaspärlimäng Sinfonietta keelpillikoosseis, mis tegi oma iseseisva lavadebüüdi 2012. aastal orkestri Lõuna-Ameerika turneel. Sealt alates on mängitud arvukatel Eesti muusikafestivalidel, samuti Ühendkuningriigis, Iisraelis, Kreekas, Itaalias, Iraanis jm. Kuressaare kontserdil "Tshaikovski portree" kõlavad A. Arenski, E. Griegi ja P. Tshaikovski keelpilliteosed. Orkestri viiulisolist ja kontsertmeister on Vaasa Linnaorkestri kontsertmeister Maano Männi.
Klaaspärlimäng Sinfonietta võlus oma emotsionaalse mänguga Kuressaare Kammermuusika Päevade publiku südamed juba festivali debüütkontserdil 2013. aasta suvel.