trüki lehekülg


XXIII Kuressaare Kammermuusika Päevad
1. - 5. august 2017 a.


Vaata Kuressaare Kammermuusika Päevade tegemisi ka Facebookis ja liitu meiega!


Teisipäev, 1. august 2017 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
AVAKONTSERT


Andres Paas (klaver) & Quatuor Varèse: François Galichet (viiul), Julie Gehan (viiul), Sylvain Séailles (vioola), Thomas Ravez (tshello) Prantsusmaa

Kavas:
Ludvig van Beethoven - Keelpillikvartett nr. 13 op 130 B-duur, Suur fuuga op 133
Johannes Brahms - Klaverikvartett nr. 1 op 25 g-moll

Kuressaare Kammermuusika Päevadest on kujunenud rahvuskultuurilise tähtsusega muusikasündmus, mis on saanud magnetiks nii paljude muusikute kui ka publiku hulgas.
"Selle traditsioonidega ürituse peakorraldajal pianist Andres Paasil on oivaline muusikaline maitse ja oskus inimestega suhelda, tänu millele tulevad kohale professionaalsel kõrgtasemel esinejad." (E. Seegel, ajakiri Muusika 2016, nr 8/9).
Mitmete kultuuripreemiate laureaat Andres Paas jätkab ka sellel aastal ilusat traditsiooni, astudes üles festivali avakontserdil. Seekord on tema lavapartneriteks prantsuse Varèse Kvarteti liikmed, kellega koos kantakse ette kontserdi peateos - Brahmsi mastaapne esimene klaverikvartett. Kontserdi esimeses pooles kõlab Beethoveni üks viimaseid keelpillikvarette, op. 130 ja suur fuuga, op. 133.
Paljude mainekate rahvusvaheliste konkursside laureaat Varèse Kvartett võitis festivali kuulajate südamed juba eelmisel aastal, kui nende debüütkontserdil Kuressaares tekkis hingepuudutav ja eriline muusikaline atmosfäär.



Kolmapäev, 2. august 2017 kell 21
Kuressaare linnus (Lossihoov 1)
VISIOONID


Eos Kitarrikvartett: David Sautter, Michael Winkler, Julio Azcano, Marcel Ege Shveits

Kavas:
Bizet. Kindle. Brouwer. de Falla. Sautter. Ege.

Kuuba helilooja Leo Brouweri poolt maailma üheks parimaks kitarrikvartetiks nimetatud Eos Kitarrikvartett on oma austajaid võlunud enam kui veerand sajandit. Kvarteti asutasid 1985. aastal Zürichi Muusikaakadeemias õppinud tudengid, kellest kolm mängivad selles koosseisus tänapäevani, 2013. aastal liitus nendega noor argentiina kitarrist Julio Azcano.
Ansambel on välja andnud kuus albumit, esinenud arvukate kontsertidega paljudes riikides ning osalenud mainekatel muusikafestivalidel, sh Yehudi Menuhini festivalil Shveitsis, Ludwigsburgi festivalil Saksamaal, üles on astutud ka televisioonis ja raadios. Nende repertuaar on väga lai, hõlmates eri ajastuid ja stiile - alates klassikast kuni jazz´i, rock´i, avant-garde´i ja flamenkoni välja. Nad on ise arranzheerinud teoseid neljale kitarrile, kuid ka paljud heliloojad on oma teosed kirjutanud just sellele koosseisule. Tänu kõrgele tasemele ja aktiivsele tegevusele on see ansambel võitnud nii publiku kui ka muusikakriitikute lugupidamise ja vaimustuse.



Neljapäev, 3. august 2017 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
FANTAASIAD
Zoltán Fejérvári klaveriõhtu








Zoltán Fejérvári (klaver) Ungari

Kavas:
Johann Sebastian Bach - Inglise süit g-moll BWV 808
Bela Bartók - Dance suite
Clude Debussy - Suite Bergamasque
Zoltán Kodály - Dances of Marosszék

Kuressaare festivalil esinenud säravate pianistide rida jätkab noor ungari pianist Zoltán Fejérvári. Kontserdireisid on noore muusiku viinud läbi kogu Euroopa ja Ameerika, mh on ta esinenud sellistes mainekates kontserdisaalides nagu Carnegie Hall New Yorgis, Kimmeli Keskus Philadelphias, Gasteigi Filharmoonia Münchenis, Palau de la Musica Valencias, Rahvusraamatukogu saal Buenos Aireses jt. Zoltán Fejérvári on solistina esinenud mitmete orkestrite ees, sh Budapesti festivaliorkester, Ungari Rahvusorkester, Verbier Festivali ja Concerto Budapesti orkestrid, dirigentideks Iván Fischer, Zoltán Kocsis, Ken-Ichiro Kobayashi jt. Ta on mitme pianistide konkursi laureaat, sh James Mottrami ja Ricard Viñesi rahvusvahelised konkursid ja Cantù rahvusvaheline klaverikontsertide konkurss. Äsja võitis ta mainekal Montréali pianistide konkursil esimese preemia. Fejérvári on ka kirglik kammermuusik ja paljude nimekate muusikute ja kammerkoosseisude ansamblipartner, sh Kelleri Kvartett ja Kodály Kvartett, Gary Hoffman, Christoph Richter, Radovan Vlatković, Ivan Monighetti, Frans Helmerson jt. Ta on ka plaadistanud nii soolo- kui ka kammermuusikat.

Koostöös Ungari Instituudiga



Neljapäev, 3. august 2017 kell 22
Kuressaare Laurentiuse kirik (Tallinna 13)
CANTABILE
Vokaalansambel The London Quartet Inglismaa








Richard Bryan (kontratenor)
Christopher O´Gorman (tenor)
Mark Fleming (tenor)
Michael Steffan (bass)

Kavas:
Tallis. Batten. Byrd. Arbeau. Lennon. McCartney. Offenbach. Shanklin. Brahms. Newman jt.

"Meie lemmik kooslus a cappella virtuooside seas" (BBC Radio 4)

"Üks parimaid vokaalgruppe Euroopas" (Classic FM)

Festivali ainsa vokaalmuusika kontserdi annab üks parimaid vokaalansambleid Inglismaalt - The London Quartet. Väga tiheda kontserdigraafikuga kooslus on tuuritanud üle kogu maailma - Ameerika Ühendriikidest kuni Lõuna-Aafrika, Kagu-Aasia ja Kaug-Idani välja. Nad on andnud kontserte ka sellistes kaugetes paikades nagu Fiji, Uus-Meremaa, Austraalia, Singapur, Malaisia, Hawaii, Tahiti jm. Kvartett on laulnud paljudes mainekates kontserdisaalides, esinedes ka maailma kõige prestiizhikamale publikule, sh Buckinghami Palees Tema Majesteet kuninganna Elizabeth II-le.
Ansambli repertuaar on väga lai - varasest polüfooniast kuni jazz´i ja kaasaegse muusikani. Londoni Kvartett on välja andnud kaheksateist albumit, mis on pälvinud muusikakriitikute kõrgeid hinnanguid. Nende viimane CD "Songs of Love and War" koostöös plaadifirmaga Champs Hill Records oli nomineeritud prestiizhsele USAs välja antavale CARA (Contemporary A cappella Recording Awards) auhinnale.



Reede, 4. august 2017 kell 21
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
EKSOOTILISED PROMENAADID
Flamenkoetendus "Noches de Flamenco" Hispaania


Cristina Rivero & Mariano Cruceta (tantsijad)
Josefa Gómez (vokaal)
José Luis Montón (kitarr)

Kuressaare sumedas augustiöös pulseerivad taas tulised flamenkorütmid. Flamenkoetenduses "Noches de Flamenco" esitavad Hispaania parimad flamenkoartistid traditsioonilise kava tientos-tangost kuni bulería´ni. Tegemist on spontaanse, kunstiliselt vabas stiilis etendusega, mis on täis energiat, ülevoolavat rõõmu ja kirge ning tantsijate ja muusikute omavahelist improvisatsiooni ning ehedust - laulu kirg, tantsu jõulisus ja käteplaksude saatel kostvad kitarrihelid viivad publiku kujutlusvõime rändama. Etenduses on esindatud flamenko parimad küljed, milles peegelduvad kõik inimhinge erinevad tunded.

Koostöös Hispaania Suursaatkonnaga



Laupäev, 5. august 2017 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
FINALE: "Balkani hing"
Eesti Sinfonietta Solistid








Kavas:
Kazandjiev. Maistorovici. Skalkottas. Bartók. Mustlasmuusika.

Festivali lõppkontserdil esineb loominguliselt ärksatest solistidest koosnev orkester - Eesti Sinfonietta. Need interpreedid on juba aastaid koos musitseerinud ja esinenud Euroopa mainekates kontserdisaalides, sh Amsterdami Concertgebouw´s, Kölni ja Peterburi Filharmoonias, Brüsseli Flageys ja Bozaris ning osalenud festivalidel Ars Musica Belgias, Internazionale Pianistico di Brescia, Mittelfest ja Emilia Romagna Itaalias, Iitti muusikafestival Soomes, Musikfest Kreuth am Tegernsee Saksamaal. Arvukad kontserdireisid on viinud orkestri Euroopasse, Lõuna-Ameerikasse ja Lähis-Idasse ning osaletud on ka paljudel Eesti muusikafestivalidel.
Kontserdil kõlab temperamentne Balkanimaade muusika - selle ainulaadse kontserdi tonaalsuseks on ekspressiivne helikeel, mis on saanud inspiratsiooni Balkani etnomuusikast ja nende maade rahvaste rahutust hingest. Kui veenvalt suudavad Eesti Sinfonietta muusikud muutuda kirglikeks mustlasviiuldajateks? Tulge veenduge ise!