trüki lehekülg


XXIV Kuressaare Kammermuusika Päevad
31. juuli - 4. august 2018 a.


Vaata Kuressaare Kammermuusika Päevade tegemisi ka Facebookis ja liitu meiega!


Teisipäev, 31. juuli 2018 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
AVAKONTSERT


Andres Paas (klaver)
Anna-Liisa Bezrodny (viiul) Eesti-Inglismaa
Jan-Erik Gustafsson (tshello) Soome

Kavas:
Dmitri Shostakovitsh - Klaveritrio nr. 2 e-moll op. 67
Johannes Brahms - Klaveritrio nr. 2 C-duur op. 87

Kuressaare Kammermuusika Päevad on rahvuskultuurilise staatusega muusikasündmus. Festivali peakorraldaja, hinnatud pianist Andres Paas, on suurte kogemustega kammermuusik, pedagoog ja festivalikorraldaja. Läbi aastate on ta oma festivalil erinevates rahvusvahelistes koosseisudes ettekandele toonud märkimisväärse osa kammermuusika kaalukatest teostest – duosonaatidest klaverikvintettideni. Mitmete kultuuripreemiate laureaat Andres Paas jätkab ka sellel aastal traditsiooni, musitseerides festivali avakontserdil. Tema lavapartneriteks on festivali publikule juba tuttav rahvusvaheliselt tunnustatud viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny ja Soome praeguse aja üks väljapaistvaimaid tshelliste Jan-Erik Gustafsson, kes astub festivalil üles esmakordselt. Trio esituses tulevad ettekandele Shostakovitshi ja Brahmsi nõudlikud ning meeliliigutavad klaveritriod.


Kolmapäev, 1. august 2018 kell 21
Kuressaare linnus (Lossihoov 1)
VISIOONID
Mandoliinikvartett Quatuor à Plectres de France Prantsusmaa








Natalia Korsak, Cécile Valette (mandoliinid), Fabio Gallucci (mandoola), Grégory Morello (kitarr)

Kavas:
Debussy. Fauré. Poulenc. Françaix. Lai. Petit. Cosma. Galliano. Bolling.

Mandoliinikvartett Prantsusmaalt Quatuor à Plectres de France ühendab endas nelja missioonitundega muusikut, kes on võtnud südameasjaks mandoliini kui erinevate võimalustega kontsertinstrumendi propageerimise ja tutvustamise - nad on ühendanud jõu, anded ja ambitsioonid, et saada maailma üheks olulisimaks mandoliinimuusika esitajaks. Kõik kvarteti liikmed on mitmekülgsed ning rahvusvahelise haardega tegevmuusikud ja õppejõud. Nende pagasis on üle saja teose maailmaesiettekande, samuti on nad teinud koostööd selliste tuntud kunstnikega nagu Cosma, Bolling, Galliano, Holanda, Marshall, Petit, Nicolau jt.


Neljapäev, 2. august 2018 kell 19
Kuressaare linnus (Lossihoov 1)
FANTAASIAD
Duo Telluur








Heli Ernits (oboe, inglissarv) & Kirill Ogorodnikov (kitarr)

Kavas:
Coste. Lopez-Maya. Balkanski. Rodrigo. Bartók. Mägi. Eespere. Jõeleht.

2015. aastal loodud Duo Telluur on huvitava koosseisuga ansambel, mis sai oma nime keemilise elemendi järgi – selleks on hõbedane ja habras aine, mis viitab ansambli unikaalsele akustilisele kõlale. Kahe kirgliku muusiku, Heli Ernitsa ja Kirill Ogorodnikovi poolt viljeletavat kitarri ja inglissarve kooslust kohtab muusikamaailmas harva. Tõuke selliseks kombinatsiooniks said noored muusikud antud instrumentide sumedakõlalisest sobivusest ja võimalusest mängida mitte ainult standardset, vaid ka uuemat repertuaari. Duot seob viljakas koostöö Eesti heliloojatega, kes on spetsiaalselt sellele ansamblile komponeerinud mitmeid uudisteoseid, millest üks tuleb ettekandele ka Kuressaares.


Neljapäev, 2. august 2018 kell 22
Kuressaare linnus (Lossihoov 1)
LOSSIMUUSIKA
Vokaalsekstett Marian Consort Inglismaa








Charlotte Ashley, Rachel Ambrose Evans (sopranid)
Hannah Cooke (alt)
Rory McCleery (kontratenor, ansambli juht)
Guy Cutting (tenor)
Edmund Saddington (bass)

Kavas:
Lobo. Morago. Tallis. de Magalhaes. Fernandez. Cardoso. White. de Brito.

"Hõrgult väljapaistev" (Michael Riley, Gramophone)

Püha Neitsi Maarjalt oma nime saanud Inglise vokaalsekstett Marian Consort on pühendunud erinevate ajastute vaimulikule muusikale. Mainekale Gramophone´i auhinnale nomineeritud ja rahvusvaheliselt tunnustatud varajase muusika ansambel on võitnud publiku ja kriitikute poolehoiu oma nooruslikult värske ja omanäolise interpretatsiooni ning laia repertuaarivaliku eest. Marian Consort on välja andnud kaheksa CDplaati koostöös plaadifirma Delphian Records´iga ja andnud arvukalt kontserte üle kogu Inglismaa ja Euroopa, samuti on nad läbi viinud meistriklasse ning teinud koostööd erinevate vokaal- ja instrumentaalansamblitega, sh Carducci Quartet, Berkeley Ensemble, Rose Consort jt. Ansambli asutaja ja juht on tunnustatud Inglise kontratenor ning dirigent Rory McCleery.


Reede, 3. august 2018 kell 21
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
EKSOOTILISED PROMENAADID
Tangoetendus "Que me van a hablar de amor" / "Mida ma räägin armastusest" Argentiina








La Porteña Tango Trío: Alejandro Picciano (kitarr), Federico Peuvrel (klaver), Matías Picciano (bandoonium), Eugenia Giordano (vokaal), Damián Roezgas & Amira Luna (tantsijad)

Tangoetenduses "Qué me van a hablar de amor" astub üles üks Argentiina kuulsaimaid ja populaarseimaid tangoansambleid Porteña Tango Trio, mis on esinenud kahekümnes riigis ja neljal kontinendil. Trio esitles hiljuti oma kolmandat albumit "Mida ma räägin armastusest" (seekordse etenduse nimilugu), mille muusikal on kandev roll ka Kuressaare etendusel. Lavale astuvad nii Argentiina nimekas laulja Eugenia Giordano kui noored tangotantsijad ja koreograafid Damián Roezgas ning Amira Luna - 2015. aasta tangotantsimise maailmameistrivõistluste finalistid. La Porteña Tango Trio kitarrist Alejandro Picciano juhtimisel toob ettekandele kirgedest tulvil vaatemängulise lavašõu, milles muusika ja sensuaalse tantsu vahendusel jõuavad publikuni Buenos Airese ainulaadne ja salapärane atmosfäär ning lõbusad lood.


Laupäev, 4. august 2018 kell 19
Kuressaare Kultuurikeskus (Tallinna 6)
FINALE: "Öö fantaasia"
Eesti Sinfonietta



Solistid:
Haiou Zhang (klaver) Hiina-Saksamaa
Jarkko Ensio Launonen (tshello) Soome
Karl Johann Lattikas (vibrafon)
Maano Männi (viiul)

Kavas:
Georges Gershwin - "Hällilaul"
Wolfgang Amadeus Mozart - Klaverikontsert nr.12 A duur, K.414
Wolfgang Amadeus Mozart - "Väike öömuusika"
Arturs Maskats - "Kesköö Riias" (Eesti esiettekanne)

Festivali lõppkontserdil astub taas publiku ette kammerorkester Eesti Sinfonietta, kes on esinenud paljudes Euroopa mainekates kontserdisaalides, sh Viini Musikvereinis, Amsterdami Concertgebouw´s, Kölni ja Peterburi Filharmoonias, Brüsseli Flageys ja Bozaris ning osalenud festivalidel Ars Musica Belgias, Internazionale Pianistico di Brescia, Mittelfest ja Emilia Romagna Itaalias, Iitti muusikafestival Soomes, Musikfest Kreuth am Tegernsee Saksamaal. Arvukad kontserdireisid on viinud orkestri Euroopasse, Lõuna-Ameerikasse ja Lähis-Idasse. Eesti Sinfonietta on oodatud külaline ka paljudel Eesti muusikafestivalidel.
Orkestri seekordne kava "Öö fantaasia" on inspireeritud õhtu ja öö helidest ja toob kuulajani põneva valiku Mozarti, Gershwini ja Maskatsi heliloomingust. Esmakordselt kõlab festivalil ka klaverikontsert, milles soleerib Saksamaal resideeruv Hiina päritoluga pianist Haiou Zhang.