trüki lehekülg


Vaata XII kuressaare Kammermuusika Päevade reklaamklippi

Kultuurileht "SIRP" nimetas Kuressaare Kammermuusika Päevad Saaremaa pärliks (Ia Remmel, 7.08, 2015)

Kuressaare Kammermuusika Päevad toimuvad alates 1995. aastast augustikuu alguses Lääne-Eesti suurima saare - Saaremaa - pealinnas. See on pikima traditsiooniga kammermuusika festival Eestis ning muusikafestivalide traditsiooni algataja Saaremaal. Kuressaare Kammermuusika Päevade ellukutsuja ning kunstiline juht ja produtsent on pianist Andres Paas.

Viimastel aastatel on Kuressaare Kammermuusika Päevad muutunud üha rahvusvahelisemaks ning lisaks eesti tippinterpreetidele on festivalil esinenud nimekad solistid ja kammeransamblid Argentiinast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Portugalist, Hispaaniast, Ungarist, Tshehhist, Poolast, Saksamaalt, Austriast, Shveitsist, Hollandist, Rumeeniast, Türgist, Suurbritanniast, Venemaalt, Hiinast, Jaapanist, Norrast, Rootsist, Soomest, Lätist, Leedust.
Mainekamad külalised on olnud Kodaly Kvartett, Bartoki Kvartett, Aueri Kvartett ja Accord Quartet Ungarist, Ciurlionise Kvartett ja Vilniuse Keelpillikvartett Leedust, Eos Kitarrikvartett ja Garcia Abril Quartett Shveitsist, New Russian Quartet Venemaalt, vokaalansamblid: Calmus Ensemble Saksamaalt, Trio Mediaeval ja Quattro Stagioni Norrast, London Kvartett, Apollo5, Gallicantus, Orlando Consort ja Marian Consort Suurbritanniast, UniCum Laude Ungarist, Wishful Singing Hollandist, keelpillikvartetid Quatuor Parisii, Quatuor Varese, mandoliinikvartett Quatuor à Plectres de France ja pianist Alexandre Tharaud Prantsusmaalt, mandoliinikvartett Classica Pizzicata, Neapolis Ensemble ja EON Kitarrikvartett Itaaliast, pianist Mihaela Ursuleasa Rumeeniast, fadolaulja Joana Amendoeira, Mar Ensemble, löökpillimängija Pedro Carneiro ja tantsijanna Teresa Simas ning vokaal-instrumentaalansambel South Trovadore Portugalist, vokaalsekstett Tempvs Fvgit Korsika saarelt, tshellist Jan-Erik Gustafsson, Keelpillikvartett Meta4, Vokaalansambel Talla ja Trio Finlandia Soomest, Praha Kitarrikvartett, pianist Martin Kasik ja meeskvartett Q-VOX Tshehhist, pianistid Zoltan Fejervari ja Denes Varjon ning viiuldaja Barnabas Kelemen Ungarist, tshellist Vytautas Sondeckis Leedust, klarnetist Marcis Kulis, pianist Vestard Shimkus ja saksofonikvartett n(ex)t Lätist, Argentiina tangotrupid La Portena Tango Trio ja Conjunto Tipico Fernando Moreno, Hispaania-Argentiina Fabian Carbone Tango Ensemble, ansambel Flamenco Jerez, kastanjetimängija Bélen Cabanes, flamenkotantsijad Estefania Cuevas ja Ana Maria Garcia ning flamenkolaulja El Sobrino ja kitarrist Jesus Majuelos Hispaaniast, kitarrist Andreas Maria Germek Austriast, vokaalseptett Svetilen Venemaalt, Eesti Sinfonietta, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, vokaalansamblid Vox Clamantis ja Orthodox Singers, saksofonikvartett SaxEst ja Duo Telluur Eestist jt.
Oluliseks prioriteediks on Eesti muusikute osalusel tegutsevate rahvusvaheliste kammeransamblite tutvustamine. Just Kuressaare Kammermuusika Päevade ajendil on sündinud HonEst Quintette (Ungari-Eesti), Moskva-Milaano klaveritrio ja New Baltic Trio (Eesti-Läti-Leedu).

Kõrvuti kammermuusika klassikaga on Kuressaares kõlanud mitmete teoste maailma- ja Eesti esiettekanded, sealhulgas spetsiaalselt festivali tellimusel valminud teosed ning publikule seni vähetuntud väärtrepertuaar.

2003. ja 2004. aastal oli festivaliga ühendatud ka muusikateraapiale pühendatud loengud ja workshopid.

Kontserdipaikadeks on Kuressaare erinevad kammersaalid - Kultuurikeskus, keskaegse Kuressaare linnuse kapiitlisaal, Raekoja saal, Muusikakooli saal, SPA "Rüütli" Ritteri saal, Kuressaare Laurentiuse kirik, Kuressaare Linnateater.


XI Kuressaare Kammermuusika Päevadeks valmis duubel-CD "Kuressaare Kammermuusika Päevad 10", kuhu on koondatud seniste festivalide eredamad hetked.