trüki lehekülg


MTÜ Kuressaare KammerFest

reg. nr. 80135168
pangaarve: EE592200221015695917 Swedbank
e-post: kammerfest@kammerfest.ee

Andres Paas, kunstiline juht, produtsent       mob: 51 13118
Maret Naagel, produtsendi abi        mob: 56 643 542
Kristi Hinsberg, pressiesindaja        mob: 53 544764

*klikkides nimel, avaneb meiliaadressAndres Paas
kunstiline juht, produtsent

Sündinud Kuressaares

Andres Paas - pianist, pedagoog ja produtsent. Ta õppis klaverit G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis Tiiu Loopere juures ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) Ada Kuuseoksa ja Ivari Ilja klaveriklassis. 1993-1996 täiendas ta end EMTA magistrantuuris prof. Vilma Mallese juures ning õppis samal ajal (1992-1995) ka orelit Ines Maidre ja prof. Hugo Lepnurme juhendamisel. Andres Paas on osalenud mitmetel meistrikursustel ning 1998. aastal täiendas ta end kammermuusika alal F. Liszti-nimelises Budapesti Muusikaakadeemias prof. Gulyàs Màrta, Istvàn Csurgay ja Devich Jànos’i juhendamisel.
Andres Paas on aktiivselt tegev kammermuusik, kuid on esinenud ka sümfooniaorkestrisolisti ja soolopianistina ning on andnud kontserte ka organistina (sh suurtes katedraalides Budapestis, Moskvas, Hamburgis jm). Ta on kutsutud Leedu ühe vanima ja tuntuma ansambli - Vilniuse Keelpillikvarteti solistiks, samuti Ryazani Filharmoonia Sümfooniaorkestri (Venemaa) solistiks, esinenud ka Eesti tipporkestri Klaaspärlimäng Sinfonietta solistina, osalenud Ungari ja Eesti muusikute koostööansamblina loodud HonEst Quintette’i töös, millega on esinetud nii Eestis, Ungaris kui Prantsusmaal. Lisaks Baltimaade muusikuid ühendavas New Baltic Trios koos leedu tshellisti Vytautas Sondeckise ja läti klarnetisti Marcis Kulisega, millega on esinetud festivalidel Baltimaades, Ungaris (sh mainekal Budapesti Kevadfestivalil), Saksamaal (festivalil "Begegnungen am Baltischen Meer"), Prantsumaal (kultuurifestivalil "Balti nädalad Pariisis") jm ning koos vene muusikute Rustam Komatshkovi, Julia Igonina, Aleksander Trostjanski, Sergei Poltavski, Ilja Hoffmani ja Stepan Jakovitshiga Venemaa kontserdilavadel ja Kuressaare Kammermuusika Päevadel. Andres Paas on ka tunnustatud liedpianist ja andnud arvukalt kontserte paljude tuntud eesti lauljate ansamblipartnerina - tema erilises fookuses on olnud vene-, saksa- ja prantsuse vokaalmuusikakavad.
1995. aastal pani ta aluse rahvusvahelisele kammermuusika festivalile oma kodulinnas Kuressaares, olles tänaseni selle ürituse eestvedaja - kunstiline juht ja produtsent. Erinevates koosseisudes on ta Kuressaare Kammermuusika Päevadel üles astunud kahekümnekahel suvel. Ta on ka välja andnud duubel CD "Kuressaare Kammermuusika Päevad 10" ja koostanud fotonäituse "Kõrghetked – Kuressaare Kammermuusika Päevad 20".
Andres Paas on Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis kammeransambliosakonna juhataja ning kammeransambli ja saateklassi õppejõud.

Preemiad:
Ta on Hendrik Krummi nimelise kultuuripreemia (2014), Eesti Kultuurkapitali maakondliku preemia "Kultuuripärl" (2006) ja Kuressaare Kaunite Kunstide preemia (1998) laureaat.

Esinemisgeograafia:
Andres Paas on esinenud Baltimaades, Venemaal, Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Ungaris, Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Iisraelis, Ameerika Ühendriikides, Kanadas jm.