trüki lehekülg


Uudis


5.07.2016
Eile algas 22. Kuressaare Kammermuusika Päevade piletite eelmüük Kuressaare Kultuurikeskuses, mis on avatud E-R 10-18!

Vaata ka:
Kammermuusika festivali piletite müük on alanud Meie Maa, 4.07.2016


5.07.2015
Homme stardib 21. Kuressaare Kammermuusika Päevade piletite eelmüük Kuressaare Kultuurikeskuses, mis on avatud E-R 10-18!

Vaata ka:
Heade helide pöööörises Meie Maa, 3.07.2015
Algab Kammermuusikapäevade piletimüük Saarte Hääl, 3.07.2015


12.12.2014

ANDRES PAAS PÄLVIS MAINEKA HENDRIK KRUMMI NIMELISE KULTUURIPREEMIA

Saarlaste maineka Hendrik Krummi nimelise kultuuripreemia 20. laureaadi tiitli sai tunnustatud pianist, pedagoog ja produtsent Andres Paas pikaajalise rahvusvahelise kammermuusika festivali „Kuressaare Kammermuusika Päevad“ korraldamise eest, kirjutatakse Eesti Kultuurkapitali kodulehel. “1995. aastal käivitatud festival on jätkusuutlik ja arenenud kõrgetasemeliseks rahvusvaheliseks kammermuusikafestivaliks,” tõdes neljapäeval Kuressaare kultuurikeskuses toimunud pidulikul koosviibimisel Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi esimees Tõnis Kipper, kelle sõnul on festival toonud Saaremaale palju kõrgetasemelisi muusikuid maailma erinevaist paigust, lisades, et festivali kontsertidel on kõlanud paljude kammermuusika tähtteoste Eesti esmaettekanded. Festival toimus tänavu 20. korda ja on aidanud tutvustada Eestit ja Saaremaad ka mujal maailmas, kirjutas Monika Puutsa Saarte Hääles.
Preemia väljaandmisel osalesid Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp, Saare Maavalitsus, Saaremaa Omavalitsuste Liit ja Leisi vallavalitsus.
Preemia anti Andres Paasile üle Saare Maavalitsuse poolt korraldatud 2014 kultuuriaasta pidulikul lõpetamisel
11. detsembril Kuressaare Kultuurikeskuses.

Vaata ka:
Krummi preemia Andres Paasile Saarte Hääl, 12.12.2014

Krummi preemia Andres Paasile Meie Maa, 12.12.2014


5.05.2014

Kallid sõbrad!

Peame kahjutundega teatama, et seoses keeruliste aegadega ei esine juubelifestivali avakontserdil varasemalt väljakuulutatud Rjazani Filharmoonia Sümfooniaorkester Venemaalt. Loodetavasti õnnestub meil see suurepärane orkester festivalile kutsuda lähitulevikus.

Juubelifestivali avakontserdil aga esineb Eesti üks tipporkestreid - Klaaspärlimäng Sinfonietta ning solistid Andres Paas, Julia Igonina ja Rustam Komatshkov Moskvast, kellega koos tuleb muuhulgas ettekandele L. v. Beethoveni Kontsert klaverile, viiulile, tðellole ja orkestrile C-duur op. 56.


30.05.2012

HEA PAKKUMINE FESTIVALI KÜLALISTELE!

GEORG OTS SPA HOTELL teeb Kuressaare Kammermuusika Päevade külalistele hea hinnapakkumise - hotelli majutuse hinnakirjahindadest saab tervelt 15% SOODUSTUST. Vaja vaid märksõnaks öelda "Kammermuusika"!
NB!Pakkumine kehtib juunikuu jooksul tehtud broneeringutele!
Info: www.gospa.ee, info@gospa.ee
Infotelefon: 45 50 000

NAUDI TIPPTASEMEL MAJUTUST KURESSAARES!04.07.2011
Kammermuusika päevade piletid tänasest müügil


27.07.2010
Kuressaare Kammermuusika Päevad nüüd ka facebookis!
Vaata:
Kuressaare Kammermuusika Päevad facebookis


22.06.2010
Stanford Music OÜ toetab 3.-7. augustil toimuvaid XVI Kuressaare Kammermuusika Päevi eksklusiivse YAMAHA hübriidklaveriga "AvantGrand"!
Seda pilli saab näha ja kuulda 6. augustil kell 21.00 SPA "Rüütli" Ritteri saalis toimuval Eksootiliste promenaadide kontserdil, kus esineb põnev Portugali vokaal-instrumentaalansambel South Trovadore.

Vaata ka:
Stanford Music toetab Kuressaare Kammermuusika Päevi


04.08.2009
ERR Uudised
Täna algavad Kuressaare kammermuusikapäevad


06.07.2009
Tänasest on müügil XV Kuressaare Kammermuusika Päevade pääsmed.
Festivali pileteid (90 krooni – 200 krooni) ja passe (650 krooni) saate osta Kuressaare Kultuurikeskuses, Tallinna tn 6 E-R 10-18 ning tund enne kontsertide algust kohapeal.


08.10.2008
Pianist Andres Paas esines Pariisi festivalil.

1.-14. oktoobrini toimub Pariisis suurejooneline Balti kultuurifestival „Semaines Baltes à Paris” („Balti nädalad Pariisis”), kus tutvustatakse prantslastele Baltimaade muusikat, filme ja kaasaegset kunsti. Festival on osaks Prantsusmaa Euroopa Liidu eesistumisaja kultuuriprogrammist „Saison culturelle européenne” („Euroopa kultuurihooaeg” ).
Selle ürituse raames andis 6. oktoobril Pariisi rahvuslikus Invaliidide kontserdisaalis (Grand Salon de l´Hôtel national des Invalides) menuka kontserdi Baltimaade muusikuid ühendav kooslus Trio Baltica, mille koosseisus astus üles ka Saaremaalt pärit hinnatud pianist Andres Paas. Ansamblis mängivad veel klarnetist Marcis Kulis Lätist ja Leedu tshellist Vytautas Sondeckis, kes praegu elab ja töötab Saksamaal.
„ Vaatamata sellele, et Pariisi kultuurikatel keeb niigi täisvõimsusel ning
väikerahvaste kultuurile seal tähelepanu tõmmata on üsnagi raske, tundub mulle siiski, et huvi Baltimaade kultuuri vastu on Pariisis üsnagi tuntav. Oli väga liigutav, et meid oli kuulama tulnud saalitäis muusikahuvilisi, kes meie esinemise väga tänulikult ja soojalt vastu võttis. Muidugi esitasime ka Balti heliloojate teoseid; Tubina ja Plakidise loomingut, kuid kava raskuspunkti kandsid siiski Haydni Klaveritrio ja Brahmsi Trio a-moll op.114. Olime trio liikmetega ühel meelel, et nii uhkes ja ajalooliselt põnevas ning suurepärase akustikaga saalis pole meil varem olnud au mängida. No näiteks kaunistas saali lava suurtes mõõtmetes maal, kus poseeris Prantsusmaad kõige kauem valitsenud kuulus monarh Louis XIV“, rääkis oma muljetest Andres Paas.
9.oktoobril esines Balti kultuurifestivali raames „Archipeli” kinos ka Baltic Jazz Trio, 10. oktoobri õhtul avati kõigi aegade suurim Balti kaasaegse kunsti näitus Prantsusmaal, seekord Seine’i ääres asuvas Cité International des Arts’i galeriis, kus kuni 26. oktoobrini avatud näitusel on kolmel korrusel väljas nii rahvusvaheliselt tunnustatud Balti kunstnike kui noorte talentide looming. Balti nädalad Pariisis lõpetab 14.oktoobril suurejooneline koorikontsert, kus kuulus Läti akadeemiline koor „Latvija” Maris Sirmais’i dirigeerimisel esitab tuntud Balti heliloojate, sealhulgas Arvo Pärdi ja Veljo Tormise loomingut. Eesti filmiprogrammis linastuvad filmid „Klass”, „Sügisball” ja „Laulev revolutsioon“.

Kristi Hinsberg

Vaata ka:
Pianist Andres Paas esines Pariisis
Saarlasedki tutvustasid Pariisis eesti kultuuri
Balti kultuurifestival Pariisis

07.07.2008
Tänasest on müügil XIV Kuressaare Kammermuusika Päevade pääsmed.
Festivali pileteid (90 krooni – 150 krooni) ja passe (550 krooni) saate osta Kuressaare Kultuurikeskuses, Tallinna tn 6 ning tund enne kontsertide algust kohapeal.


02.06.2008
Kammermuusika Päevad soovitavad!
Koostöös Arensburg Boutique Hotel&SPAga pakutakse sellel aastal festivali pileti- ja passiostjatele võimalust Kammermuusika Päevade perioodil (5.- 9. augustini) lõunatada või õhtustada kaunites ja eksklusiivsetes Arensburg SPA Hotelli restoranides. Pileti või passi ettenäitamisel saate 10 % hinnasoodustust. Kasutage võimalust- Teid ootavad hõrgud maitseelamused ning suurepärane teenindus!


21.05.2007
Kultuuriminister Laine Jänes nimetas kammermuusika päevi mitmekesiseks ja põnevaks sündmuseks
(Meie Maa, 21. mai 2007)

“See on väga leidlikult korraldatud. See ei ole ainult niisugune elitaarfestival, on ka meelelahutuslikumat muusikat. Eelmisel aastal oli saksofonide kvartett suurepärane. Esinesid vokaalgrupid kaugemalt ja lähemalt. Minu arvates väga mitmekesine ja põnev sündmus,” rääkis Jänes.

Loe lähemalt: "Kultuuriminister külastas Saaremaad" - Svea Talving


02.12.2006
Kultuuripärli preemia pälvis Andres Paas
(Meie Maa, 2. detsember 2006)

Uue maakondliku kultuuripreemia Kultuuripärl pälvis Kuressaare kammermuusikapäevade kauaaegne juht ja korraldaja, pianist ja pedagoog Andres Paas.
Tallinnas elav saarlane Andres Paas on 12 aasta jooksul Kuressaarde toonud kõrgetasemelisi kammermuusikuid kogu maailmast. Kuressaare kammermuusikafestival on professionaalne üritus, mis on hinnatud nii kohalike kui ka kaugemalt tulnud tõsise muusika sõprade seas. Suurt tunnustust väärib A. Paas ise ka suurepärase pianisti ja ansamblistina. Eesti Kultuurkapitali nõukogu otsusega algatati 28. septembril maakondades kultuuripreemia Kultuuripärl, mille suurus 2006. aastal on 20 000 krooni.
Kultuuripärli eesmärk on tunnustada ja innustada kõrgvormis loomeinimeste erialast pühendumist maakondades. Igas maakonnas antakse välja üks preemia aastas ja üldjuhul ühele isikule mitte sagedamini kui kord viie aasta jooksul. Kandidaadid võivad olla füüsilised isikud, mittetulundusühingud, riigi- või kohaliku omavalitsuse asutused ja organisatsioonid, kellel on silmapaistvaid teeneid maakonna kultuurielu edendamisel.
Saare maakonnas on nüüdseks kaks suurt kultuuri aastapreemiat, mida aitab rahastada Eesti Kultuurikapital – Hendrik Krummi nimeline preemia ja Kultuuripärl.

Tiiu Maripuu
Kultuurkapitali Saaremaa Ekspertgrupi esimees


01.07.2006
Tänasest on müügil XII Kuressaare Kammermuusika Päevade pääsmed
Festivali pileteid (70 krooni – 120 krooni) ja passe (450 krooni) saate osta Kuressaare Kultuurikeskuses, Tallinna tn 6 ning tund enne kontsertide algust kohapeal.


05.07.2005
Homsest on müügil XI Kuressaare Kammermuusika Päevade piletid
Festivali piletid (60 krooni – 120 krooni) ja pass (450 krooni) on müügil Kuressaare kultuurikeskuses, Tallinna tn 6.


14.08.2004
Eile lõppenud X Kuressaare Kammermuusika Päevad läksid väga edukalt
Kammermuusika on Saaremaal au sees, kinnitab 10-aastane festivali korraldamise kogemus. Sel korral kujunesid aasta-aastalt üha enam kuulajaskonda võitva festivali publikumagnetiteks Hedvig Hansoni ja Andre Maakeri džässikontsert, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja dirigent Paul Hillieri kava, festivali programmis väga värskendavalt mõjunud moderntantsuetendus portugallaste Teresa Simase ja löökpillimängija Pedro Carneiro esituses ning lõppkontsert, mis tõi lavale kõrge tasemega kammerlauljad Pille Lille, Maire Haava, Mati Kõrtsi ja Uku Jolleri ning Tallinna Klaveriduo koosseisus Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske.
Viie päeva jooksul toimus seitse kontserti Kuressaare erinevates saalides, uute kohtadena festivali ajaloos olid kasutusel Laurentiuse kirik ja Kuressaare Linnateater. Teist aastat oli Klassikaraadio vahendusel võimalik kuulata nelja kontserdi otseülekannet, peatselt jõuab kuulajateni ka Lossikontserdil tehtud salvestus.
Kuressaare linnapea hr Jaanus Tamkivi kinkis festivali lõpus kunstilisele juhile Andres Paasile järjepidevuse hoidmise sümboli liivakella, rõhutades, et jätkuks vaid neid, kes jälgiks, et liivavoog seisma ei jääks. Traditsioonilisel lõppkontserdi järgsel banketil algatati raha kogumine duubel-CD “10 aastat Kuressaare Kammermuusika Päevi” väljaandmiseks koostöös Eesti Raadioga.


13.08.2004
Algatati raha kogumine duubel-CD "10 aastat Kuressaare Kammermuusika Päevi" väljaandmiseks.
Eesti Raadio on salvestanud kammermuusika päevade kontserte alates esimesest festivalist. Kogunenud salvestustest valitakse välja parimad, et anda ülevaade kümne aasta jooksul Kuressaares esinenud muusikutest ja esitatud teostest.
On avatud sihtotstarbeline konto nr. 22 102 568 7986, selgituseks kirjutada "Festivali CD". Kõigi 500 krooni ja enam annetanud inimeste või firmade nimed avaldatakse CD-bukletis.


TALLINN, 09.08.2004, BNS
Esmaspäeval algavad kümnendad Kuressaare kammermuusikapäevad

Reedeni kestval juubelifestivalil antakse seitse kontserti Kuressaare kammersaalides, linnateatris, linnuses, Laurentiuse kirikus.
Esmaspäevasel avakontserdil kell 19 esineb Kuressaare kultuurikeskuses Baltimaade noori muusikuid ühendav New Baltic Trio, mille koosseisus mängib ka festivali kunstiline juht, pianist Andres Paas, teatas ürituse pressiesindaja Maarja Kasema.
Klaveriõhtul esineb noor Tðehhi pianist, "Praha kevade" ja New Yorgi noorte kontsertesinejate võistluse võitja Martin Kasik. Festivali lõppkontsert on pühendatud 19. sajandi vokaalmuusikameistrite loomingule.
Uuendusena on festivali kavva lisatud multimeediaetendus, kus esinevad löökpillimängija Pedro Carneiro ja tantsijanna Teresa Simas Portugalist, kuulda saab seekord ka Eesti filharmoonia kammerkoori ja Paul Hillieri dirigeeritud kontserti.
2002. aastal valiti Kuressaare kammermuusikapäevad Saaremaa kultuurielu aasta tippsündmuseks, festivalil on käinud Eesti ja Läti president, aastate jooksul on seal esinenud Eesti parimad kammermuusikud ning paljud nimekad välisesinejad.
Tallinna toimetus, +372 610 8849, sise@bns.ee
Baltic News Service


01.07.2004
Tänasest müügil X Kuressaare Kammermuusika Päevade piletid
Tänasest on festivali piletid (60 EEK – 100 EEK) ja pass (400 EEK) müügil Kuressaare kultuurikeskuses, Tallinna tn 6.


Väljavõte Klassikaraadio aastalõpuküsitlusest "Muusikaelamus 2003"
Kirjutan Teile Kuressaarest. Minu selle aasta suurimad muusikaelamused on seotud Kuressaare kammermuusikapäevadega, mis toimusid augustis. Kogu see üritus oli lausa fantastiline, siiralt soovitan kõigile. Kuid eriti märgiksin ära kolme esinejat (järjekord pole pingerida):
Trio “Elegiaque” Poolast
Noor läti pianist Vestard Shimkus (eriti tema Shostakovitshi esitus ja Peteris Vasks’i “Kevademuusika”)
ja Trio Mediaeval Norrast, kontsert, mis toimus ilusal augustiõhtul Kuressaare lossi kapiitlisaalis.
Urmas
Vt. ka Muusikaelamus 2003


24.08.2003
Kuressaare kultuurikeskuse kontserdisaalis on uhiuus kontsertklaver ESTONIA.
Publikul on võimalik uue pilliga tutvuda kolmel kammermuusika festivali õhtul - avakontserdil (06.08), Trio "Elegiaque'i" kontserdil (07.08) ning loomulikult USAs elava Läti pianisti Vestard Shimkuse sooloõhtul (08.08).


05.08.2003
Homme kell 19 toimub festivali avakontsert,
kus esinevad festivali kunstiline juht Andres Paas (klaver), Leho Ugandi (viiul), Heili Eespere (vioola), Marius Järvi (tshello) ja Mati Lukk (kontrabass). Kõlab Schuberti ja Brahmsi muusika. Just sellel kontserdil antakse kultuurikeskusele pidulikult üle uus kontsertklaver "Estonia". Üritusel osalevad ka "Estonia" klaverivabriku esindaja hr. Venno Laul ja Kuressaare linnapea hr. Jaanus Tamkivi.


05.08.2003
Reedel, 8. augustil kell 18 avatakse kultuurikeskuses fotonäitus "Lätimaa linnulennult". Tegemist on omavalmistatud lennukil üle Lätimaa lennanud kolme fotograafi – Aigars Asarsi, Martinsh Legzdinshi ja Janis Vitinshi ühisnäitus.
Näituse avamisele järgneb kell 19 Los Angeleses elava Läti pianisti Vestard Shimkuse sooloõhtu. Kontserdile on oodata ka maailmas tunnustatud Läti heliloojat Peteris Vasksi.

05.08.2003
5.-9. augustini kell 13.15 "Kammerfesti päevik" Raadio Kadis
Juba kolmandat aastat festivali ajal toimuvas otsesaates tutvustatakse sama päeva kontserte. Stuudios on ürituse korraldajad, esinejad ning teised festivaliga seotud inimesed. Kuulatakse katkendeid kontsertidel kõlama hakkavast muusikast.